Využití svěřenských fondů

pár řádků ohledně svěřeneckých fondů jakožto takový malý popis

Dědictví pod kontrolou

Pokud máte jasnou představu, co se stane s Vašim majetkem až tady nebudete, pak je založení svěřenského fondu tím pravým řešením. Předání Vašeho majetku dalším generacím dáte jasná pravidla. 

Vlastní důchodový fond

Nevěříte důchodovým pilířům? Chcete si spořit na důchod sami? Založíme Vám vlastní důchodový fond, kde si můžete pravidelně spořit a postaráme se i o kvalitního svěřenského správce Vašeho fondu. Můžete získat vyšší zhodnocení Vašich vložených finančních prostředků i větší kontrolu nad nimi. 

Podpořte své blízké

Máte nemocného sourozence, nadané děti nebo vnoučata? Ať už je jejich životní situace jakákoliv, můžete je finančně podporovat právě prostřednictvím svěřenského fondu. Dáte svým financím jasná pravidla, pro ten který účel budou vytvořena. 

Ochraňte svůj majetek před neočekávanými událostmi

Jste podnikatel a Vaše finanční situace již nemůže být lepší? Přesto se může stát vlivem nepředvídaných okolností něco, co ohrozí Váš majetek. Ve Vašem vlastním svěřenském fondu již nebude ohrožen a to ani v případě budoucí exekuce nebo insolvence.

Nepodnikáte a Vaše děti zrovna nežijí spořádaným životem? Hrozí, že Vaše těžce vydělané peníze a majetek skončí v hernách a kasínech?  Přesto by jste chtěli svým vnoučatům předat alespoň část Vašeho majetku? Svěřenský fond myslí i na tyto životní události a Vy můžete v klidu dožít tam, kde to máte nejraději.

Ochraňte svůj majetku před vstupem do manželství

Zažili jste na vlastní kůži tahanice o majetek s partnerem během rozvodu? Přesto chcete znovu vstoupit do nového svazku? Určitě by jste nechtěli tuto situaci prožívat znovu, i když cítíte, že by to tentokrát mohlo být na celý život. Dávat budoucí manželce k podpisu předmanželskou smlouvu není zrovna jednoduché. Přesto dokážeme Váš majetek před možnou hrozbou ochránit, aniž by nový partner o tom nutně musel vědět. V případě, že to bude svazek na celý život, partner k finanční újmě nijak nepřijde, stejně jako Vaše děti i z předchozího stavu.

Nechci aby každý věděl co vlastním

Lidská závist nebo střety zájmů mohou být jedním z mnoha případů kdy si přeji, aby můj majetek nebyl spojovám přímo s mojí osobou. Svěřenský fond je nástroj, jak si zajistit anonymitu a přesto mít vše pod kontrolou. 

Předání obchodního podílu Vaší společnosti další generaci

Vaše děti nemájí zájem na budování Vaší prosperující společnosti a přesto by jste jim chtěl dopřát finančí podporu plynoucí z výnosů? Váš svěřenský fond s Vámi ustanoveným svěřenským správcem jakožto manažerem společnosti zajistí další fungování i po Vašem odchodu.